Latarnia na Przylądku Rozewie to najstarsza tego typu budowla na polskim wybrzeżu, dodatkowo w jej wnętrzu znajduje się małe muzeum, posiadające w swych zbiorach przekrój latarni morskich od starożytności do dzisiaj.

Latarnia Rozewie znajduje się na Przylądku Rozewie, w najdalej na północ wysuniętej części Polski, tuż przy wschodniej granicy Jastrzębiej Góry. Latarnia była wielokrotnie podwyższana, a obecnie jej konstrukcję stanowi murowana podstawa i metalowa wieża. Latarnia jest udostępniona do zwiedzania, z jej szczytu podziwiać można rozległą panoramę okolicy.

Warto się wybrać w te okolicę, by podziwiać kunszt architektoniczny i udać się na spacer do pobliskiego Rezerwatu Przylądek Rozewie oraz na pobliską kamienną plażę.

Przy latarni zwiedzić można jej maszynownię, stoją tam również 2 pomniki: popiersie Stefana Żeromskiego oraz pomnik ustawiony na pamiątkę objęcia Pomorza przez Wojsko Polskie w 1920 roku. Nieopodal usytuowana jest druga, nieczynna już latarnia. Przed latarnią znajduje się parking, toaleta oraz punkt małej gastronomii. Wysokość latarni: 32,7 m